Indian School of Yoga - fundacja

TEJAS

Tejas (czyt. tedżas) oznacza w jodze i ajurwedzie jedną z trzech energii życiowych obok prany i ojas. Objawia się promiennością, światłem, które bije z twarzy, kiedy nasze ciało i psychika są w równowadze i mają siłę by działać, żyć i kreować. Celem Fundacji jest przywrócenie tego stanu poprzez różne techniki mieszczące się w szeroko pojętym światowym dziedzictwie kulturowym, m. in. kultur, nauk i medycyny ludowej i pozaeuropejskiej, jogi, jak i nowoczesnej zachodniej psychologii czy wiedzy o ciele. Podchodzimy do Człowieka holistycznie, wierząc, że wszystkie składowe: ciało, psychika czy środowisko, w którym żyjemy, są częścią większego systemu.

LUDZIE FUNDACJI

Alina Kaczmarek-Subramanian

Założycielka Fundacji TEJAS. Ambasadorka Jogi indyjskiego ministerstwa jogi i ajurwedy AYUSH.

Swoje jogiczne, psychologiczne i prozdrowotne zainteresowania postanowiłam przekuć w działanie i konkretną formę, jaką ma spełniać Fundacja.
Jestem nauczycielką jogi, uczę w nurcie Vinyasa Krama nastawionym na zindywidualizowaną i równoważącą praktykę, którego w XX wieku w Indiach nauczał Tirumalai Krishnamacharya. Odbyłam kursy nauczycielskie: m.in. Svastha Yoga of Krishnamacharya Teacher Training Program (Yoga Alliance RYS 200) pod kierunkiem dr. Ganesha Mohana na Bali, Santhi School of Yoga and Vedanta Studies TTC w Indiach u Sajeego Arrakal Monoharan (250h.), kurs Vinyasa Kramy u Basi Tworek w warszawskim Stanie Skupienia (ponad 350h.), szkolenie nauczycielskie w metodzie Iyengar'a w ramach programu "Zdrowe społeczeństwo" (Europejski Fundusz Społeczny), organizowanym przez szkołę Joga Sztuka Życia i Mazowiecką Grupę Szkoleniowo-Doradczą (80h.) oraz kurs instruktorski jogi w ciąży Shakti Yoga z Kopenhagi (30h.), a w Krakowie uczestniczyłam w kursie instruktorów medytacji u Macieja Wieloboba. Odbyłam również szkolenie u A.G. Mohana oraz Indry Mohan z Yogic Mindfulness (55h.).

W moich zajęciach staram się przywrócić uczniom stan spokoju :) i nauczyć, jak go odnajdywać samemu. Uczę hatha jogi, jogi terapeutycznej, pranajam, kriyi i medytacji, prowadzę autorskie programy jogi takie jak Joga na Stres i inne; m. in. w szkołach: Stan Skupienia, Roots Fitness&Yoga, Santhi School of Yoga, Pogodna Studio, a w 2018 roku realizowałam projekt finansowany przez Budżet Partycypacyjny "Joga w Parku Praskim", skierowany do dzieci, dorosłych i seniorów.

Kriya i medytacja to najważniejsza część mojej osobistej praktyki, w której prowadzi mnie mój nauczyciel Sri M.

Arun Kumar Subramanian

Prezes Fundacji Tejas.

Jestem laureatem stypendium indyjskiego ministerstwa AYUSH (Ministry of Ayurveda, Yoga & Naturopathy) dla Ambasadorów Jogi.   Zwycięzca konkursu ‚My Life – My Yoga’ w kategorii Male Adult Yoga Professional Poland, zorganizowanego przez Ministry of Aayush, India oraz Ambasadę Indyjską w Polsce. Z przyjemnością i pasją, którą chętnie się dzielę, uczę różnorodnych technik medytacyjnych i jogi. Praktykę jogi zacząłem w 2006 w renomowanej szkole Sri Ramakrishna Mission, a obecnie prowadzę zajęcia w nurcie Vinyasa Krama. Skończyłem kurs Vipassany w 2015, antycznej medytacji pochodzącej od Buddy i w 2017 zostałem wprowadzony w technikę zwaną kriya przez mojego nauczyciela Sri M, prowadzącego Satsang Foundation. Medytacja i kriya są najważniejszą częścią mojej codziennej praktyki. Mam zielony pas karate i interesują mnie różne formy ruchu budujące naszą uważność.

Kasia Siekierda

Z wykształcenia jestem kulturoznawcą, a zawodowo zajmuję się promocją muzyki. Interesuję się sposobami radzenia sobie ze stresem. Głęboko oddycham w górach, nad jeziorem i na wsi. W 2010 roku po raz pierwszy stanęłam na macie podczas zajęć jogi. Skończyłam kurs nauczycielski w podejściu Vinyasa Krama u Basi Tworek. Specjalizuję się również w zajęciach jogi kobiecej i ciążowej. Możesz przeczytać o tym na stronie http://jogamamo.pl !

Marcelina Mastyna

Zawsze byłam otwarta na świat i to popchnęło mnie w kierunku etnologii, kulturoznawstwa i animacji kultury, które ukończyłam na Uniwersytecie Warszawskim. Zachwyt światem mi nie minął: byłam m. in. w Meksyku, gdzie jako początkująca antropolożka robiłam swoje pierwsze badania terenowe oraz w Nowej Zelandii, gdzie nauczyłam się masażu tajskiego. W Polsce ukończyłam kurs masażu klasycznego I stopnia i nadal rozwijam się w tej dziedzinie. Brałam również udział w różnego rodzaju projektach artystycznych, jak np. spektaklu teatru tańca Zawirowania. Lubię sprawdzać się w nowych sytuacjach. Kocham pracę z ciałem. Interesuje się zdrowym (i smacznym!) odżywianiem.

Natalia Latecka

Każdy człowiek ma nieograniczony potencjał tworzenia swojego życia a praca z własnym ciałem jest podstawą wszelkich zmian. W mojej praktyce łączę klasyczne wykształcenie fizjoterapeutyczne z wieloletnim doświadczeniem w zakresie masażu i terapii naturalnych. W nauce medytacji wykorzystuję doświadczenia z 7-letniej praktyki zen, wchodzenia w przestrzeń serca i pracy z wewnętrznym dzieckiem. Daje to możliwość pracy z każdą osobą na takim poziomie i w takim zakresie na jaki jest ona gotowa.

Krzysiek Kaczmarek

Zaczęło się od bardziej dynamicznych sztuk walki…lecz z powodu kontuzji kilka lat temu zmuszony byłem zwolnić tempo i zacząłem trenować tai chi i jogę. Z wykształcenia jestem fizykiem, ale od ponad dwóch lat prowadzę warsztaty z tai chi dla studentów w Oksfordzie, skupiając się na naturalnym rozluźnieniu i otwarciu ciała, które wydają się być kluczem do zdrowia, spokoju ducha i szczęścia.

Paula Pachulska

Z wykształcenia – socjolog, interesuję się głównie socjologią ciała i koncepcjami cielesności z perspektywy nauk społecznych. Z zawodu – badacz. Jestem instruktorką rekreacji ruchowej, od kilku lat pasjonuję się jogą oraz pracą z ciałem. Obecnie jestem w trakcie szkolenia na nauczyciela Vinyasa Krama jogi u Basi Tworek. Uwielbiam dynamiczne sekwencje oraz bazującą na naturalnym ruchu praktykę. Jestem otwarta na nowoczesne formy jogi.

Marta Suchanska

Moja pasja do masażu lomilomi jest efektem zamiłowania do języka węgierskiego. To właśnie podczas stypendium w Budapeszcie zakochałam się w tej pięknej pracy z ciałem i postanowiłam zmienić nieco swoje plany na przyszłość. W 2013 roku ukończyłam kurs Integrated Lomilomi ® prowadzony przez Witolda Kucharczyka. Ciągle się uczę, organizuję kursy masażu i jestem pewna, że podążam w dobrym kierunku. Przy okazji wykorzystuję także znajomość węgierskiego zapraszając gości z Budapesztu w ramach projektu Kierunek Ciało.

WYDARZENIA

WYJAZDY

Organizujemy wyjazdy poznawczo-edukacyjne i wyjazdy z jogą w Indiach, w Polsce, na Węgrzech i.... gdzie nas poniesie. Jesteś zainteresowany – napisz!
Podróż do Kerali

SPOTKANIA

Spotkania wokół Jogi, psychologii, masażu i wiedzy o ciele, oraz kultur i medycyny ludowej i pozaeurpejskiej. Otwieramy się na świat i wiedzę mało znaną.

WARSZTATY

Znajdź odpowiedni warsztat. Zobacz, jakie warsztaty prowadzimy, a jeśli wybrany nie odbywa się w najbliższym czasie - zawsze może się odbyć! :) Daj znać, że jesteś zainteresowana/y.
Yogic mindfulness – introduction to meditation
Joga na Kocie Ruchy
Powitanie słońca – Master Class :)
Joga medytacyjna
Czuję się dobrze.

INICJATYWY

Sprawdź jakie inicjatywy tworzymy.
Joga ONLINE
PortalYogi
Joga w Parku Praskim

... spotkania cykliczne ...

Spotkaj się z nami na cyklicznych ćwiczeniach, zobacz gdzie znaleźć ekipę TEJAS

Joga &

medytacja

ONLINE

Joga &

medytacja

ONLINE

Joga &

medytacja

ONLINE

Joga &

medytacja

ONLINE

Joga &

medytacja

ONLINE

indywidualnie lub dla firmy

Wolisz podejście indywidualne? Potrzebujesz prywatnej sesji jogi lub konsultacji? Zgłoś się do nas. W naszym zespole mamy wspaniałych specjalistów od spraw ciała i medytacji. Prowadzimy też zajęcia online.

Przygotowujemy też warsztaty dla grupy przyjaciół lub pracowników firmy, biorąc pod uwagę potrzeby określonej grupy zawodowej.

KONTAKT/CONTACT

fundacjatejas@gmail.com

joga.tejas@gmail.com

Instagram: fundacjatejas

fb/fundacjatejas

copyrights - fundacja TEJAS